Borduurwol, voorbereiding spindag.
Woensdag 27 mei-2026
Ik had beloofd dat ik nog een foto erop zou zetten van ons egelhuisje. Rien heeft het dak met Sedemplantjes bekleed. Moet nog helemaal dichtgroeien natuurlijk. Zo valt het huisje niet op voor roofvogels(denk ik) maar het staat gewoon ook heel leuk. Hij heeft het op een grote tegel geplaats zodat de onderkant niet zo snel gaat rotten. Wat wel gebeurt als je hem op de altijd vochtige grond zet. Kwam bij het tuincentrum een paar leuke mini-egeltjes tegen, staat wel grappig.
De laatste cursus sjaal weven voor het seizoen was in april. De nieuwe cursussen beginnen b.l.e.w in oktober weer. De eerste 3 groepen zitten al weer vol. De groepen voor maart/april niet. Hier een foto van de sjaals van de laatste les. Ook heel mooi geworden. Heb al zoveel verschillende sjaals voorbij zien komen in de les. Ook al gebruiken ze dezelfde kleuren soms, dan toch zijn het dan altijd weer hele verschillende sjaals.
Op de beurs in Keulen hadden we prachtige borduurwol gezien wat uit Engeland komt. Het is geverfd met planten dus je hebt echt schitterende matte kleuren. Bestelde eerst een proefpakketje om uit te proberen hoe het borduurde. Nou dat valt echt mooi uit. Probeerde zomaar wat uit. Een schaapje en een paar takken met bloemen. Ga de hele ring gewoon vol borduren, tegen de tijd dat hij vol is heb ik het wel onder de knie denk ik. Maar van dat kleine beetje werd ik ook erg enthousiast hoor, wat een heerlijk garen! Heb de display besteld voor de winkel. Die kwam vorige week binnen en bij het opbouwen daarvan kwam ik erachter dat er nog 16 kleuren ontbreken. En totaal zijn het 60 kleuren. Dat was balen, als je hem binnen hebt wil je ook gelijk dat hij compleet is hé. De vertegenwoordiger even geappt en ze hadden net weer aanvullende kleuren binnengekregen maar nog niet alles. Dan maar geduld hebben.
Ook het garen wat we op de beurs zagen voor het nieuwe boek bloemen haken deel 2 is binnen. Het boek komt pas 24 juni uit. Dat is dus nog even geduld, heb al een lijstje met reserveringen voor het boek. Dat zal wel net zo’n stormloop worden als bij het vorige boek. Toen waren sommige kleuren zelfs maanden niet meer leverbaar daardoor. De bos bloemen op de foto is uit haar nieuwe boek, dan heb je vast een voorproefje.
We hadden voor eind september een cursus vestje breien gepland. Een mooi vestje van 100% wol met mooie ingebreide bloemen. Met alle materialen en cursusgeld is het best een prijzige cursus geworden. Voordat ik hem op de website plaatste twijfelde ik toch nog of het niet te duur was. Belde even met de ”juf” die de cursus geeft of we het wel zouden doen maar na nog eens na rekenen kon het gewoon echt niet goedkoper. Oke, dan zien we wel wat er op af komt. Zo, dat heb ik geweten. Nadat het op de website stond was na een paar uur de cursus al vol. Toen kreeg ik nog meer mails van mensen die er ook nog bij wilden en teleurgesteld waren dat het vol was. In overleg met Margreet maar een 2e cursus opgezet. Een paar uur later: weer vol🫣. Maar ondertussen kwamen er weer mails binnen van mensen die zo graag ook mee hadden willen doen en sommige reageerde zelfs een beetje kribbig dat het altijd gelijk vol zit. Helaas kan ik daar ook niets aan doen. Dan nog maar een 3e cursus erbij. Had die vrijdagavond laat erop gezet en de volgende dag stond ik op een lentefair in Terwolde. Halverwege de dag moest ik Rien bellen of hij alsjeblieft snel op de website de cursus op ‘vol’ wilde zetten. Want in een paar uur tijd was die ook volgestroomd. Bizar hé. Kennelijk is er veel behoefte aan. Heel leuk, daar doe je het toch voor. Het is toch mooi dat steeds meer mensen weer hun eigen kleding/ spullen willen maken. Terug naar de basis.
Fien heeft ook haar best weer gedaan voor de winkel. Een prachtige bos gehaakte bloemen met wat kunstblad ertussen. Eigenlijk waren ze bestemd voor in een paar laarzen bij de winkeldeur maar omdat ik de goeie kleur nog niet hebt gevonden heb ik ze maar zolang in een vaas gezet. En dat staat toch zo gezellig in het raam dat Fien zei dat ze nog wel zo’n bos bloemen voor me zou haken😄. Je moet er maar zin in hebben. En dat had ze!
En door een breister weer een prachtig babydekentje van baby-cotton gebreid en met een restje nog een mooi mutsje. Zo mooi en zacht.
Vorige week was ik op zolder om wat te zoeken en toen kwam ik m’n doos met een quilt erin weer tegen. Aaah, das waar, die moest ook nog af🤪. Even op tafel gelegd om te kijken hoever ik ook alweer was. Nou, dat was best opbeurend, van de 100 vierkanten die er nodig zijn voor een quilt op ons bed hoef ik er ”nog maar” 80 te maken😒🤣. Als we het beleven mogen ligt hij waarschijnlijk pas op het bed als we 70 zijn. Maar dan heb je ook wat hé, puur handwerk😉. Vindt hem nog steeds heel mooi. Hij wordt gemaakt van allemaal klederdrachtlapjes. Heb hem in 2 verschillende patronen op tafel uitgelegd maar ik vind de 1e foto toch het mooist. De andere knalt er zo uit.
En we hebben weer prachtig garen uit Italie binnen: het Schotlandgaren. 100% Merinowol, geen superwash maar puur natuur, dus je moet het met de hand wassen. Het is een iets gemêleerd garen wat op nld 2,5-3 wordt gebreid. En mensen die het te dun vinden breien het met 2 draden. In het assortiment zitten 33 kleuren. Het werd wel enthousiast ontvangen door mensen die graag inbreien want heb al wol voor 4 truien verkocht. Zodra m’n eigen zomertruitje af is( nog ongeveer 3 uurtjes werk) dan wil ik met een vest van dat materiaal beginnen.
En verder ben ik druk voor de jaarlijkse spindag die b.l.e.w op zaterdag 27 juni wordt gehouden voor de 4e keer. Veel uitnodigingen verstuurd, momenteel staat de teller op 4 dames die komen spinnen. Ze kunnen zich aanmelden tot 1 juni en als er dan nog plekken over zijn zet ik het op facebook. We kunnen ongeveer 60 dames kwijt.
Ben druk met verven van strengen lontwol die de dames bij aankomst krijgen om de hele dag mee te spinnen. En de ervaring is dat ze heel graag een 2e streng willen van de zelfde kleur dus verf ik maar net zoveel strengen erbij.
Voor de markt die er die dag gehouden wordt is het meeste geregeld. Hier en daar nog een laatste mailtje sturen en dan kan dat ook weer afgesloten worden. Wat niet op de uitnodiging staat maar er later bij is gekomen is de groep die aan naaldkanten doet. Die tip kreeg ik van een kantklosster die ook op de markt komt staan. Heb de mevrouw benaderd en ze reageerde erg enthousiast, zo leuk. Hier zomaar een foto van Pinterest, dan weet je een beetje wat het is.
Afgelopen donderdag was de eerste groep die een popje kwamen naaldvilten. Altijd spannen zo’n eerste les van een nieuwe cursus. Voor jezelf weet je hoelang je er over doet maar met een groep wil dat nog wel eens uitlopen. En dat gebeurde ook, want het werd 15:30 i.p.v 14:00. Maar dat geeft niets, had ik al rekening mee gehouden. Het was echt een leuke dag met dames met een hoop fantasie. Een van de cursisten had voor iedereen een mandje gehaakt met wol voor aan het popje. Hoe leuk is dat!
En vorige week dinsdag kwam er een groep zussen/schoonzussen om een bloem te vilten. Ook dat was een gezellige dag met een hoop natte tafels 😁. Ze waren om 11 uur hier, gingen vast aan de gang, tussendoor een lekkere lunch en daarna mochten ze weer stevig doorvilten Om half 4 waren ze klaar. Hier een foto, heb de gezichten voor de privacy maar even afgeplakt.
En nu ga ik weer even verder met de schering die ik aan het opzetten ben voor het weefgetouw Jane. Die staat hier al een poosje klaar als showroommodel maar er was nog niets van gekomen op hem in te spannen. En voor klanten is het mooier als hij vol staat, dan zien ze ook gelijk hoe breed hij kan weven.































